(Α' Λυκείου 2013-14) Εθιστικές Ουσίες (Καφές, Αλκοόλ, Καπνός, Φάρμακα, Ναρκωτικά Χάπια, Κάνναβη, Κοκαΐνη, Ηρωίνη)

Η Ερευνητική Εργασία " Εθιστικές Ουσίες (Καφές, Αλκοόλ, Καπνός, Φάρμακα, Ναρκωτικά Χάπια, Κάνναβη, Κοκαΐνη, Ηρωίνη) " υλοποιήθηκε από το Τμήμα Α1 Project της Α' Λυκείου υπό την επίβλεψη του  κ. Ελευθερίου Κ. (ΠΕ20)  και της κ. Κουνέλης Β. (ΠΕ04.04). Οι δεκατέσσερις μαθητές του τμήματος χωρίστηκαν σε 2 ομάδες των 3 ατόμων και 2 ομάδες των 4 ατόμων (Υδρία, Smile, Παριζιάνες και Take Gava).  Όλα τα αρχεία της εργασίας είναι διαθέσιμα στα συννημένα αρχεία που βρίσκονται στο τέλος του άρθρου.

Θα πρέπει να σημειώσουμε ότι το μάθημα της Ερευνητικής Εργασίας ήταν μια πρωτόγνωρη εμπειρία για τους μαθητλες - μικρούς ερευνητές - καθώς ήταν η φορά που διδάχθηκαν το μάθημα στα πλαίσια του Νέου Λυκείου.

Attachments:
Download this file (Εθιστικές_Ουσίες.pdf)Εθιστικές_Ουσίες.pdf[Η έκθεση της Ερευνητικής Εργασίας "Εθιστικές Ουσίες"]3733 Kb
Download this file (Παρουσίαση.pdf)Παρουσίαση.pdf[Η παρουσίαση της Ερευνητικής Εργασίας ]7146 Kb